Leczenie depresji, nerwic i zaburzeń osobowości – to sposób, by wrócić do siebie.
- przeżywasz lęki, z którymi nie możesz sobie poradzić (terapia nerwic),
- czujesz silny smutek lub towarzyszą Ci męczące wahania nastrojów (leczenie depresji),
- często odczuwasz bóle i zawroty głowy, bóle brzucha, duszności i inne dolegliwości fizyczne, których przyczyn nie wyjaśniają badania lekarskie (psychoterapia zaburzeń psychosomatycznych),
- cierpisz na bezsenność,
- przeżywasz rozmaite trudności w relacjach z innymi,
- cierpisz z powodu utraty bliskiej osoby (praca nad procesem żałoby),
- masz kłopot z kontrolowaniem złości (terapia zaburzeń kontroli impulsów),
- często czujesz się „mały” i nic nie warty,
- doświadczyłeś w przeszłości traumatycznych wydarzeń, jak przemoc, nadużycie, zaniedbanie, które wciąż oddziałują na Twoje aktualne życie (terapia zaburzeń posttraumatycznych).
Możesz z niej również skorzystać, jeśli poszukujesz wsparcia w osiąganiu upragnionych celów osobistych i zawodowych, chcesz rozwijać swoje umiejętności, lepiej poznawać siebie, podejmować decyzje czy szukać nowych wyzwań bądź swojej drogi życiowej.
Psychoterapia indywidualna to szczególne spotkanie dwóch osób – psychoterapeuty i osoby szukającej pełniejszego rozwoju lub pomocy w nękających ją trudnościach. Podczas regularnych spotkań, które odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu, prowadzi się rozmowę na ważne dla pacjenta tematy, a powstająca między pacjentem i terapeutą relacja staje się bazą do lepszego poznawania i rozumienia siebie, przeżywania rozmaitych emocji i wprowadzania trwałych zmian w zachowaniu czy myśleniu.
Zazwyczaj kilka pierwszych spotkań przeznaczonych jest na przedstawienie i zdiagnozowanie problemu oraz potrzeb pacjenta, zebranie podstawowych informacji na jego temat czy określenie oczekiwań, jakie ma on wobec psychoterapii.
W terapii indywidualnej mogą uczestniczyć osoby w różnym wieku – zarówno dzieci i młodzież (w takiej sytuacji podczas pierwszego spotkania konieczna jest obecność przynajmniej jednego z rodziców), jak i osoby dorosłe.
W swojej pracy integrujemy różne szkoły psychoterapii, czerpiąc zarówno z tradycji myślenia psychodynamicznego, jak z perspektywy systemowej i humanistycznej.