Umysł i jego konteksty
Grupa superwizyjna online prowadzona przez 2 superwizorów.
Zapraszamy psychoterapeutów do nowo powstającej grupy superwizyjnej online prowadzonej przez Dominika Gawędę i Wojciecha Dratha. Grupa będzie wspierać rozwój zawodowy psychoterapeutów oraz pomagać im w pracy z pacjentami indywidualnymi, parami i rodzinami. Szczególną uwagę będziemy poświęcać dialogowi między psychoanalitycznym a systemowym sposobem uprawiania psychoterapii.
Dla kogo?
Grupa przeznaczona jest przede wszystkim dla psychoterapeutów pracujących w nurcie psychodynamicznym i systemowym, zainteresowanych integracją tych dwóch perspektyw.
Prowadzący
Dominik Gawęda – certyfikowany psychoterapeuta i superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psycholog. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej, grupowej i par osób dorosłych oraz w superwizji psychoterapii. Obecnie pracuje jako superwizor w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz w prywatnej praktyce w Katowicach. Prowadzi zajęcia na kursach psychoterapii Katedry Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autor publikacji z zakresu psychoterapii i superwizji oraz członek zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Wojciech Drath – doktor nauk społecznych, superwizor aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany Psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współautor książki „Psychoterapia miedzy wiedzeniem a niewiedzeniem” (Drath, de Barbaro, 2022); Założyciel i kierownik kliniczny Pracowni Nad Sobą; związany z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzina „Na Szlaku” oraz z Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zajmuje się terapią indywidualną dorosłych, terapią par i rodzin. Szkolił się w podejściu Gestalt, psychodynamicznym i systemowym. Obecnie w trakcie szkolenia w metodzie psychodramy. Członek Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. Przewodniczący Komisji Etyki Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP.
Termin
Pierwsza środa miesiąca w godzinach 11:00-14:00.
Pierwsze spotkanie stacjonarne tuż przed „Trójkonferencją” – Katowice 25.10.2025 w godzinach 10:00-13:00.
Koszt – 300 zł
Zgłoszenia
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.
Photo by Vishnu Prajapati on Unsplash