O CZASIE w psychoonkologii – spotkanie otwarte

Zapraszamy na spotkanie otwarte w Pracowni Nad Sobą.

W świecie chronicznego braku czasu choroba nowotworowa przychodzi zawsze NIE W CZASIE. Nie proszona o udział, demoluje nasze życie w każdej jego sferze. Zabiera nam to, czym i dla czego dotąd żyliśmy, pracowaliśmy, za czym tak szybko goniliśmy . W miejsce tego zostawia nam CZAS RÓWNOWAŻNY. Czas, który jednocześnie zwalnia i przyśpiesza. Czas myślenia o życiu, walce, śmierci i cierpieniu. Dlaczego właśnie teraz? Dlaczego właśnie Ja, mam taki czas?
W Pracowni Nad Sobą nadchodzi intensywny czas pracy nad sobą i ze sobą. Jesienne rozmowy zaczynamy zaproszeniem na spotkanie „O CZASIE – walki, zwątpienia, sukcesu i pożegnania w psychoonkologii”. Wszystkich zaciekawionych, zmartwionych, poszukujących wsparcia i tych z potrzebą zrozumienia człowieka chorego onkologicznie, zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Nowak-Ledniowską we wtorek 13 września o godzinie 18.00.

Wstęp wolny.

 

Katarzyna Nowak-Ledniowska

Pracuje z dziećmi i dorosłymi udzielając wsparcia psychologicznego choremu i jego rodzinie w kryzysie związanym z chorobą nowotworową na etapie diagnozy, leczenia, rehabilitacji i powrotu do zdrowia.

Pomaga chorym onkologicznie w okresie terminalnym i ich rodzinom w procesie adaptacji do leczenia paliatywnego, okresu umierania i śmierci. Pracuje z rodzinami w żałobie.

Zajmuje się pomocą psychoonkologiczną od 2010 r

  •  na Oddziale Medycyny Paliatywnej przy ul. Wielickiej prowadząc pacjentów nowotworowych i ich rodziny na różnych etapach chorowania, oraz z rodzinami po stracie w kontekście pracy z żałobą.
  • w Domowym Hospicjum im. Maryi Królowej Apostołów na krakowskim Kurdwanowie, gdzie prowadzi pacjentów nowotworowych i przewlekle chorych pracując w środowisku
  • w Domowym Hospicjum dla Dzieci im. ks Józefa Tischnera w Krakowie, gdzie pracuje z dziećmi i ich rodzinami w kontekście nieuleczalnej choroby na różnych jej etapach.  Prowadzi zajęcia terapeutyczne z dziećmi chorymi wspierające ich rozwój społeczno -emocjonalny. Tam też prowadzi grupy wsparcia dla matek i rodziców osieroconych.

Od 2014 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne dla słuchaczy studiów podyplomowych na kierunku psychoonkologia przy MCKP UJ z zakresu:  diagnozy psychoonkologicznej i kierunków pomocy psychospołecznej dziecka chorego onkologicznie oraz Grup wsparcia i wolontariatu.

 

Photo credit: _foam via Foter.com / CC BY-SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *